Skip links

Hasta Karyolası Kiralama

Hasta Karyolası Kiralama

Özellikle geçici hastalık durumlarında maliyeti çok yüksek olan hasta karyolalarının alınmasından ziyade hasta yakınları tarafından bu hasta karyolası kiralama uygulaması en çok tercih edilen temin yöntemlerinden biri oluyor. Bu konuda herkesin aklına öncelikle hijyen konusu gelmektedir. Hasta karyolalarımız sizlere 0 olarak gönderilmekte ve daha önce hiçbir hastanın kullanmadığı ürünler olarak temin ediliyor olacaktır.

Uzun süreli bakım veya uzun süreli yatma gerektirmeyen durumlar için sizleri çok büyük bir maliyetten kurtaran kiralama uygulamaları evde tedavi konusunda çok büyük bir adım atmanıza ve hastanın erkenden toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Sadece tedavi amacıyla değil, hastanede tedavisi biten ancak evde de rahat bir şekilde istirahat dönemini geçirmek isteyen hastalarda hasta karyolası kiralama uygulamasından faydalanabilmektedir.

Karyolalar standart ölçüler dahilinde olup kullanım şekilleri ve kolaylığı açısından farklı türleri bulunmaktadır. İhtiyaçlarınız veya tercihlerine göre ya da doktorunuzun tavsiyeleri üzerine 2 motorlu, 3 motorlu veya 4 motorlu karyola tercihinde bulunabilirsiniz. Kiralama süreleri kısa vadeli olarak yapılabileceği gibi hastalığın durumuna veya tedavinin ihtiyacına göre aylık veya yıllık şeklinde yapılabilmektedir.

Hasta karyolası kiralama yapmadan önce mutlaka bu ürünlerin daha önce kullanılıp kullanılmadığı hakkında detaylı araştırma yapmanız ve piyasada adını duyuramamış, istediğiniz zaman gidip göreceğiniz bir dükkanı bulunmayan kısacası merdiven altı olarak tabir edilen küçük firmaları tercih etmemeniz büyük bir önem teşkil etmektedir.

Sağlık konusunda en büyük yanlış olarak değerlendirilen daha önce kullanılmış karyolalar hastanızın o anki durumu için kısa süreli bir kolaylık sağlamakta ancak daha sonraki boyutlarda hem size hem de hastaya farklı bir hastalık bulaştırma riski taşımaktadır. Bizim ürünlerimiz sıfır olduğu ve daha önce hiç kullanılmadığı için sizleri bu gibi tehlikelerden tamamen korumaktadır.

Hasta karyolası kiralama işlemi için öncelikle müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz ve hastanın durumu hakkında detaylı bilgi vermeniz halinde size en uygun olan yatak tipi belirlenmekte ve talep etmiş olduğunuz kiralama süresi için fiyat bilgisi verilmektedir.

Ardından adres bilgilerinizi paylaşarak profesyonel ekipler tarafından karyolaların eve getirimi ve kurulumu konusunda ilk ve en önemli adımı atmış olacaksınız. Kurulum tamamlandıktan ve hasta yerine yerleştirildikten sonra veya hastanız henüz eve dönmemişse kurulum tamamlandıktan ve testler yapıldıktan sonra servis elemanları tarafından sözleşme doldurulmakta ve sizden imza istenmektedir. Sözleşmenin imzalanmasının ardından ise kiralama süreniz başlamış olacaktır.

Standart prosedürler gereği kiralama sözleşmeleri aylık olarak yapılmakta ve yenilenmektedir. Eğer bu süre dışında bir talebiniz bulunuyorsa ve çok daha uzun süreli bir kiralama yapmak istiyorsanız siparişiniz sırasında bunu müşteri temsilcilerine mutlaka iletmeniz gerekmektedir.

Kiralık olarak aldığınız modeller hastanede bulunan modellerin daha gelişmiş ve çok daha fonksiyonlu ve rahat modelleri olmaktadır.

Kiralanmış olan karyolalarda isterseniz oturma pozisyonuna getirebilir veya sadece ayak kısmının kaldırılması gibi hastanın durumu ve rahatına göre birçok farklı pozisyonu değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda sipariş sonrasında eve getirilen ve kurulan karyola tek başına gelmemekte ihtiyaç durumları düşünülerek yanında şilte, serum askısı ve alezi ile birlikte teslim edilmektedir. Bu ise daha sonra oluşabilecek ihtiyaçlar düşünülerek uygulanmaya başlamış bir hizmettir. Böylece ilerleyen dönemlerde farklı ihtiyaçlarınız bulunması durumunda ekstra ücretler ödemenize gerek kalmayacaktır.

Hasta karyolası kiralama sonrasında dilerseniz kendi yatağınızı kullanabilmeniz için uygun bulunmakta olup, hastanın daha çok rahatını düşünmeniz durumunda ventilasyonlu yani havalı yatak olarak bilinen modellerinde siparişlerini verebilirsiniz. Bunun yanında genellikle hastalar kendi servislerini kullanmak istedikleri ve verilen yemek masasını kullanmadıkları için bu üründe paket içerisinde bulunmamakta ve ayrı olarak talep edilmesi gerekmektedir.

Havalı yataklar genellikle doktorlar tarafından sıklıkla önerilmekte ve oluşabilecek uzun süreli yatışlarda meydana gelen ve sıkça görülen yatak yarasını engellemektedir. En çok tercih edilen havalı yatak tipleri ise baklava tipi, boru tipi ve ventilasyonlu hava yataklarıdır.

Son olarak belirtmek gerekir ki hasta karyolası kiralama konusunda sektörde adını duyurmuş ve birçok farklı müşteriye hizmet veren firmamız sizlere tamamen hijyenik ve hiç kullanılmamış ürünler sunmakta aynı zamanda fiyatlar konusunda da rakiplerinden çok daha iyi bir konumda olduğu için hem kesenizi hem de hastanızın rahatı ve hijyenini şirket politikası haline getirmiş olan en köklü kuruluşların başında gelmektedir.