Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kocaeli’nde Hasta Karyolası Nasıl Kiralanır?

Kocaeli’nde Hasta Karyolası Nasıl Kiralanır?

Günün çoğunu yatarak geçirmesi gereken hastalar için en önemli etkenlerden biri hasta karyolasıdır. Hasta karyolası, hastanın fizyolojisine uygun şekilde seçilmeli ve hastanın yatarken rahat olmasını sağlayacak şekilde olmalıdır. Hasta karyolaları, standart yataklardan farklı olarak çok kapsamlı şekilde üretilir. Bu yüzden karyola seçilirken en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmelidir. Hastanın hangi hastalığa sahip olduğu belirtilmeli ve ona göre bir yol izlenilmelidir. Hastanın yaşı, kilosu ve boyu hasta karyolası seçerken önemli detaylardır. Hasta karyolalarında hastanın düşmesini engelleyen yan korkuluklar bulunur. Aynı zamanda hareket etmesini kolaylaştırmak amacıyla hasta karyolalarının altında tekerlekler vardır. Bu sebeple hastalar için en doğru tercih hasta karyolasına sahip olmaktır. Peki Kocaeli’nde hasta karyolası nasıl kiralanır? Bu sorunun cevabı yazımızda.

Kocaeli Hasta Karyolası Kiralama

Kocaeli şehrinde hasta karyolası kiralamadan önce yapılması gereken ilk iş bir uzmana danışmaktır. Danışılan uzmandan tercih edilmesi gereken hasta karyolasıyla alakalı gereken bilgi alındıktan sonra hareket edilmelidir. Hasta uzun süre hasta karyolasında yatacağı için öncelikli etken mutlaka hastanın konforu olmalıdır. Gerekirse bu konuda hastanın da fikri alınmalıdır. Her zaman en kaliteli ürün en rahat ürün olmayabilir. Karyoladaki yatak kılıfı gibi materyaller su geçirmez ve kir tutmaz şekilde üretilmeli, hem hasta için hem de hasta yakını için kolaylık sağlanmalıdır. Kocaeli’nde hasta karyolası kiralarken önemli olan bir diğer etken ise kiralanan karyolanın aşırı pahalı olmamasıdır. Gerekli fiyat araştırmaları yapılıp hasta ve hasta yakını için en uygun hasta karyolası tespit edildikten sonra kiralama yapılmalıdır. Kocaeli şehrinde bu iş için yurtdışı ve yurtiçi kaynaklı birçok şirket bulunmaktadır. Bu yüzden fiyat farklarına dikkat edilmelidir. Fazla şirketin bulunması sayesinde uygun fiyatlı hasta karyolası kiralamak da daha kolay hale gelmektedir. Hasta yakınları, hasta karyolaları alırken montajın da fiyata dahil olduğuna dikkat etmelidir. Hasta karyolası hakkında nasıl kullanılacağı da montaj yapan ekip tarafından hasta yakınına anlatılmalıdır. Kısa süreliğine kullanımı gereken hasta karyolalarını satın almak yerine kiralamayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle yüklü miktarda masraf yapmaktan kaçınabilirsiniz. Hasta karyolalarını diyaliz merkezleri, sağlık ocakları ve hastane gibi yerler kullanmaktadır. Bu karyolaların dışında ev içi kullanım için de hasta karyolaları üretilmektedir. Evde bakımı yapılması gereken hastalar bu hasta karyolalarında yatarak hastalığını bir nebze hafifletebilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilir. Çünkü standart koltuklar ve yataklar bazı hastalıklar uygun olmayabilir.

Hasta karyolalarının çeşitli fonksiyonları sayesinde hasta yakınının yükü oldukça hafiflemiş hale gelir. Hasta karyolası, motorlu hasta karyolası ve manuel hasta karyolası olarak ikiye ayrılır. Manuel hasta karyolalarında çalışması için elektrik gerektirmez, bedensel güç ile çalışır. Ev tipi karyolalarda manuel model çoğunlukla tercih edilmez. Motorlu hasta karyolaları ise elektrik ile çalışır, elektrik kesintisi durumunda ise pil ile çalışmaya devam eder. Motorlu hasta karyolalarında 2, 3 veya 4 tane motor bulunur. Motor sayısı arttıkça karyolanın özellikleri artmaktadır. 2 motorlu hasta karyolalarında ayak ve sırt bölgesi hareket halindedir. 3 motorlu hasta karyolalarında ise karyola aşağıya doğru inebilir ve yukarıya doğru çıkabilir özellikte olur. Bu karyolalara asansörlü olarak da nitelendirebiliriz. 4 motorlu hasta karyolalarında ise ABS özelliği mevcuttur. ABS, anti bakteriyel sistem demektir. Hasta karyolalarının anti bakteriyel özellikte olması hastanın bakterilere karşı korunmasını en üst seviyeye getirir. Motorlu hasta karyolalarında, motorlar karyolanın alt kısmına montajlanmış şekildedir. Hastaya veya hasta yakınına herhangi bir olumsuz etki yaratmayacak konumda bulunur. Hasta karyolasının yanında gelen kumanda sayesinde karyolaların hareketleri uzaktan kontrol edilebilir. Örneğin manuel karyolaların aksine kumanda sayesinde karyolayı yukarı kaldırabilir veya aşağı indirebilirsiniz. Yükseklik ayarının dışında hastanın kafa kısmının bulunduğu bölgeyi de kumanda sayesinde kontrol edebilirsiniz. Bu sayede hastanın konforunu siz efor sarf etmeden sağlamış olursunuz. Ayrıca altındaki tekerlekler sayesinde de yatağın oda veya ev içerisindeki konumunu rahat bir şekilde değiştirebilirsiniz. Böylelikle yatağın etrafını temizlemek de hasta yakını için oldukça kolay hale gelmektedir. Tüm bu etkenleri göz önünde bulundurarak hasta yatağı kiralanmalı ve kullanılmalıdır. Hasta insanların bu şekilde rahatça sağlığına kavuşması mümkün hale gelmektedir. kocaeli’de hasta yatağı kiralama hizmeti için web medikali tercih edebilirsiniz.