Skip links

Hasta Karyolası Çeşitleri

Hasta karyolaları, hastaları en fazla rahatlatacak ve en konforlu iyileşme ortamını sağlayacak en önemli unsurlardan biridir. Özellikle hastanın, üzerinde çok uzun zaman geçirdiği düşünülürse önemi çok daha iyi anlaşılacaktır. Bu nedenle hasta için en iyi ve en uygun hasta karyolasını seçmek, iyileşme sürecini en fazla etkileyen unsurlardan bir tanesidir. Eğer hastanın uzun vade yatması gerekmiyorsa, en akıllıca çözüm hasta karyolalarını kiralamak olacaktır. Bu kiralama hizmeti için birçok firma bulabilirsiniz, fakat önemli olan güvenilir, kaliteli hizmet veren kiralama firmalarından birini bulmaktır.

İlk olarak hasta karyolası modellerinden birini seçmeniz gerekir. Özelliklerine göre farklı karyola modelleri mevcuttur. Elektrikli hasta karyolaları, ABS Hasta karyolaları ya da Asansörlü Hasta karyolaları gibi birçok çeşit mevcut. En çok tercih edilen Hasta karyolası modelleri arasında Elektrikli olanları gelir. Bu yatak modelleri kumanda ile hareket ettirilen, ahşap başlığı ve fabrikasyon korkulukları olan bir yatak türüdür. Yapımında kullanılan hemen tüm ürünler anti-bakteriyeldir ve hastanın rahatlığı için her şey düşünülmüştür. 360 derece dönen tekerlekleri ile ve fren sistemi ile istediğiniz gibi hareket ettirebilirsiniz.

ABS hasta karyolası modelleri ise en kolay temizlenen ve mikrop tutmayan yatak modellerindendir. Yatağın gövdesinde havalandırma delikleri bulunur, bu sayede üzerinde yatan hastayı en rahat şekilde yatması için tasarlanmıştır. Tek bir mandal yardımıyla hareket ettirebilirsiniz. Ve serum askısını da yatağın istediğiniz köşesine asmanızı sağlayan aparatları vardır.

Asansörlü hasta yatakları ise hastanın rahatlığı kadar, bakıcısının da rahatlığını sağlayan opsiyonel yataklardan biridir. Genelde 3 farklı motora sahip olan bu yataklarda yatağı zemine en yakın yere kadar indirebilmenize imkan tanır. Yandaki korkuluklar ve başlık tamamen ayarlanabilir.