Skip links

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri (Ev Tipi Hasta Yatağı)

Hasta yataklarının farklı modelleri bulunmakta ve söz konusu modeller insanların ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir. Bu modeller arasında evde kullanıma uygun olanlar da bulunmakta ve bunlar ev tipi olarak adlandırılmaktadır. Ev tipi hasta yatağı modelleri tamamen evde kullanıma uygun olarak tasarlanmaktadır. Fakat her zamanki gibi öncelik hastaların rahat etmesine yöneliktir. Bu iki durum birleştirilerek farklı bir ürün tasarlanmış ve evde kalmak durumunda olan hastalar bunları kullanarak rahat etmektedir. Bu modellerin farklı boyut seçenekleri bulunsa da genel olarak standart boyutta olanları tercih edilmektedir. Bu da ortalama olarak tek kişilik bir yatağın ölçüleri ile eşittir.

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri ve Özellikleri

Ev tipi hasta yatağı modelleri özellikleri incelendiğinde bunların tamamının ev içerisindeki kullanımı daha uygun hale getirildiği görülmektedir. Bunlardan bir tanesi platformun üst kısmında yer alan hava delikleridir ki bunlar sayesinde terleme önlenmektedir. Ayrıca ayarlanabilir tekerlekler bulunmakta söz konusu tekerlekler sayesinde yatak farklı noktalara kolaylıkla taşınabilmektedir. Üstelik bu taşıma sırasında hastanın yataktan inmesi gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Tekerleklerde bulunan frenler sayesinde diğer zamanlarda hareket etmesi engellenmektedir. Kumandalı sisteme sahip olan yatakların ön ve arka bölümleri kaldırılıp indirilebilmektedir. Dolayısıyla da hastalar yatakları kendilerine göre ayarlayabilmektedir. Burada bahsedilen özellikler hastanelerde yer alan yataklarla aynı özelliktedir ve bu da evlerde kalan hastalar için çok önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Ev Tipi Hasta Yatağı Modelleri ve Kullanım Kolaylığı

Ev tipi hasta yatağı modelleri özellikleri arasında kaliteli malzeme de bulunmaktadır. Kaliteli malzemelerden üretilen bu ürünler çok uzun kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca kolay bir şekilde sökülüp kolay bir şekilde de monte edilebilmektedir. Bu özelliği özellikle farklı noktalara taşınma ihtiyacı hissedildiğinde kullanılmaktadır. Bunun dışında evlerdeki elektriğin kesilmesine karşı da pil desteği ile çalışma özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde hastalar elektrik kesilse dahi yataklarını istedikleri pozisyonlara getirebilmektedir. Yanlarda bulunan korkuluklar da hastaların yataktan düşmelerini engellerken bunlar kolay bir şekilde açılıp kapanabilmektedir. Dolayısıyla bunların tamamı düşünüldüğünde çok kullanışlı bir ürün olduğu ortaya çıkmaktadır.